Bohócdoktorok a Pető Intézet óvodájában
Miért?
Kifejezetten a Pető Intézet óvodásai számára dolgoztuk ki MeglePető programunkat, amely 10-15 perces, vidám, interaktív előadásokból áll. Heti rendszerességgel látogatják a bohócdoktorok a csoportokat előre megtervezett időbeosztás szerint, így szinte beépültek az óvodások napirendjébe.
A Pető Intézetben speciális fejlesztő munka folyik, a bohócok meséikkel, jelenlétükkel szeretnénk ehhez a munkához kapcsolódni. A cél az, hogy minél nagyobb hatékonysággal tudják segíteni a konduktorok munkáját. A bohócdoktoroknak nagy szerepük van a motivációban, sokszor a pihenést, a kikapcsolódást jelentik. A játékos, interaktív mesékbe gyakran beépítenek vicces, ám az ovisok számára hasznos, fejlesztő gyakorlatokat is.
Hogyan?
Fontos, hogy mesék vizuálisan érdekesek, inspirálóak legyenek, a kellékek tükrözzék a „bohócgondolkodás” sajátosságait, legyenek visszatérő, felismerhető elemek. Ilyen visszatérő elemként, 2 évig papírzacskóból készült bábokat használtak, azután 2 évig Motyó, egy egészalakos báb volt állandó szereplője a bohócok játékának. Ebben az évben visszatérő elemként egy hatalmas mesekönyvből indulnak útjukra a bohócmesék.